Барселона победи Хетафе с 1:0 в среща от 18-ия кръг на Ла Лига.

Без наказаните Роберт Левандовски и Феран Торес каталунците бяха твърде скромни в атака и отправиха едва четири удара в рамката на вратата на гостите.

Първият половин час на мача не предложи нищо особено, а Барса откри резултата в 35-ата минута. Рафиня намери непокрития Педри, който се разписа от движение (1:0).

Хетафе отвърна с опасен удар на Борха Майорал в 41-ата минута, но вратарят на Барселона се справи.

През втората част двата отбора опитаха да стигнат до нещо повече, но не успяваха да уцелят вратата.

Пет минути преди края Франк Кесие можеше да удвои аванса на Барса след пас на Дембеле, но стреля в тялото на вратаря.

В продължението Хуан Мигел Лайос от Хетафе можеше да изравни, но вратарят на каталунците Марк-Андре Тер Щеген отново се намеси авторитетно.