Байерн победи у дома неудобния си в последните години съперник Борусия (Мьонхенгладбах) с 2:0 в среща от осмия кръг на германската Бундеслига. Тимът от Мюнхен бе спечелил само точка от последните си два шампионатни мача.

Баварците доминираха от самото начало и поведоха с гол на Артуро Видал (16), който засече с глава центриране на Рафиня. Бразилецът Дъглас Коста (31) удвои преднината на домакините до почивката след пас на Давид Алаба.

През втората част футболистите на Карло Анчелоти намалиха оборотите, а гостите не съумяха да реализират нито едно от положенията си, за да върнат интригата в мача.

След успеха си Байерн остава лидер с 20 точки и 3 повече от втория Херта. „Жребците” са десети с 11 точки.