Базел продължи победния си ход в швейцарското първенство. Тимът, който е един от съперниците на Лудогорец в група „А” на Шампионската лига, разгроми аутсайдера Вадуц с 6:0 в мач от 15-ия кръг и продължава без грешка от началото на сезона.

Домакините поведоха с гол Думбия в 11-ата минута, а само 8 по-късно Елионуси покачи. Тоталното надмощие на гранда продължи и след почивката.
Думбия (51), Ланг (74), Бярнасон (77) и Кала (90) направиха успеха на шампиона внушителен – 6:0.

Базел вече има 41 точки и е с аванс от 15 пред втория в класирането - Сион, който е с мач по-малко. Съперникът на Лудогорец има 13 победи и само 2 ремита.

Българският и швейцарският първенец играят в сряда (23 ноември) в София решителен мач от Шампионската лига. Сблъсъкът ще реши изхода на битката за третото място в групата и участието в Лига Европа напролет.