Беларус победи с 1:0 Узбекистан в контрола, играна снощи в Дубай. В сряда тимът на бившата съветска република гостува в София за спаринг с нашия национален отбор - oт 17:00 часа.

Отборът на Беларус изкара петдневен лагер в Дубай, а днес идва у нас. Победата над Узбекистан донесе Павел Нехайчик с гол в 26-ата минута на мача.

Съперникът на България в сряда също гледа към финалите на европейското първенство това лято и двете контроли са част от подготовката на тима за полуфиналния плейоф с Грузия.

Интересното е, че селекционерът на Беларус Михаил Мархел бе изпратил повиквателни на 30 футболисти за лагера в Дубай. От състава, победил Узбекистан, в София ще дойдат само шестима играчи - вратарят Павлюченко, Корзун, Швецов, Лисакович, Подстрелов и Карпович.

Останалите са нови имена. Никита Корзун е единственият футболист, който играе зад граница - във втородивизионния португалски Вилафранкензе.