Манчестър Юнайтед победи като гост Порто с 1:0 и с общ резултат 3:2 от двата мача се класира за 1/2-финалите на Шампионската лига, където ще има за съперник лондонския Арсенал, елиминирал Виляреал. Срещата на "Драгао" в Порто започна с феноменален гол още в 6-ата минута, когато потртугалската звезда в редиците на "червените дяволи" Кристиано Роналдо с удар от над 30 метра откри резултата в полза на Юнайтед. Последва отпускане в редиците на гостите и Порто се опита да сътвори нещо като натиск. В 21-ата минута Раул Мейрелеш стреля опасно от пряк свободен удар, но топката премина на метър от страничната греда, а след още 4 минути игра Лисандро Лопес спря на гърди една топка и със странична ножица от границата на наказателното поле опита да изненада Ван дер Саар, който обаче не се затрудни и улови топката. След половин час игра Димитър Бербатов, който до този момент рядко играеше с топката, напредна хубаво отдясно и почти от аутлинията центрира с десния крак към Райън Гигс, чийто удар обаче бе спасен от Елтон. В 41-ата минута Раул Мейрелеш центрира отляво от пряк свободен удар, след което централният бранител на домакинте Бруно Алвеш, който взе капитанската лента след излизането на Лучо Гонзалес, надскочи всички и стреля опасно, но топката излезе в аут. В последната минута на полувремето след центриране от корнър на Райън Гигс сръбският защитник на "червените дяволи" Неманя Видич направи уникален пропуск. Той бе оставен непокрит във вратарското поле, но от метър прати топката високо над вратата, което може би е по трудното упражнение от това, да я засече във вратата.

След почивката в 47-ата минута удар на Бербатов бе уловен от Елтон. В 52-ата минута Бербо получи топка малко пред наказателното поле на гостите, но бе неориентиран и след като се замота изгуби коженото кълбо. Домакините отново се опитаха да натиснат "червените дяволи", които обаче изиграха мача много правилно тактически и не допуснаха никакви изненадващи грешки. В 59-ата минута Хълк от пряк свободен удар малко пред границата на наказателното поле стреля, но във вратарски ъгъл и за Ван дер Саар не бе проблем да улови топката. До края на мача нападателите на двата тима продължиха да обстрелват противниковите врати, но така и не успяха да се разпишат. Българският нападател Димитър Бербатов бе заменен в 68-ата минута, като на негово място в игра се появи португалецът Нани. В 79-ата минута след центриране от корнър на Мейрелеш стражът на Манчестър Юнайтед Ван дер Саар остана под топката, а дебнещият зад него Роландо не съумя да я прати в мрежата, стреляйки с глава в аут. В последните 10 минути вместо да тръгнат с всички сили в атака домакините отправяха хаотични удари от далечно разстояние, което не им помогна с нищо. Така Манчестър Юнайтед стана първият британски, побеждавал като гост Порто и с минималната си победа с 1:0 се класира за следващия етап на надпреварата, където се очаква да има брутален английски сблъсък с Арсенал. /БЛИЦ

Порто - МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД 0:1 (2:3 общ резултат)

0:1 Роналдо (6)

Порто: Елтон, Сисоко, Роландо, Бруно Алвеш, Сапунару (80-Томаш Коща), Фернандо, Лучо Гонсалес (30-Мариано Гонсалес), Раул Мейрелеш, Кристиан Родригес (64-Ернесто Фариас), Хълк, Лисандро Лопес
Старши треньор: Жезуалдо Ферейра

Манчестър Юнайтед: Ван дер Сар, Евра, Фърдинанд, Видич, О*Шей, Карик, Андерсон (78-Скоулс), Гигс, Кристиано Роналдо, Рууни, Бербатов (68-Нани)
Мениджър: Алекс Фъргюсън

Жълти картони: Видич, Евра (Манчестър Юнайтед)
Съдия: Масимо Бусака (Швейцария)