Юнайтед победи с 2:0 Сити в дербито на Манчестър, играно на "Олд Трафорд". Трима българи взеха дейно участие в сблъсъка. Димитър Бербатов започна титуляр в селекцията на Сър Алекс Фъргюсън и остана на терена до последния съдийски сигнал. Днес Митко изигра своя мач номер 100 във Висшата лига.

Двамата българи в състава на Сити Мартин Петров и Валери Божинов бяха сред резервите на Марк Хюз за сблъсъка с "червените дяволи", но през втората част се появиха в игра. Божинов влезе на терена в 63-ата минута, а Марто в 73-ата.

Те обаче не успяха да спрат Бербо и компания. След днешната важна победа Митко и съотборниците му докосват титлата в Англия. "Червените дяволи" вече имат 83 точки в актива си и успяха да свалят Ливърпул от върха. "Мърсисайдци" са с 80 точки, но имат и мач по-малко. Само чудо може да лиши Манчестър Юнайтед от спечелването на титлата във Висшата лига.

Избраниците на Сър Алекс започнаха по-активно срещата и заслужено поведоха в резултата. В 17-ата минута Кристиано Роналдо даде преднина на "червените дяволи", след като изпълни отлично пряк свободен удар, който бе отсъден за нарушение на Стивън Айрлънд срещу Димитър Бербатов пред наказателното поле на Сити.

В 30-ата минута Карлос Тевес бе близо до отбелязването на красиво попадение. Аржентинският нападател получи топката от Евра, нахлу отляво в наказателното поле на Сити и отправи удар, при който Шей Гивън не реагира, но топката се срещна сглобката на вратата на "гражданите".

В 45-ата минута домакините поведоха с 2:0. След удар на Карлос Тевес топката отново се отби в гредата (дясната), но този път влетя в мрежата на Шей Гивън. За попадението на аржентинеца асистира Димитър Бербатов.

В 58-ата минута Сър Алекс извърши две смени. Играта напуснаха Кристиано Роналдо и Парк Джи Сунг, а местата им заеха Уейн Рууни и Пол Скоулс.

В 63-ата минута в игра за Сити се появи Валери Божинов, заменяйки Фелипе Кайседо. Шест минути по-късно Робиньо подаде на Валери Божинов, който от границата на наказателното поле отправи силен удар, преминал край лявата греда на вратата на Юнайтед.

В 73-ата минута на терена се появи и Мартин Петров, който замени Найджъл Де Йонг. В 86-ата минута Мартин Петров бе близо до отбелязване на красиво попадение във вратата на Юнайтед. Българинът получи топката и от далечно разстояние изпрати свиреп шут, който с мъка бе избит в корнер от Ван дер Сар.

Минута преди края на двубоя домакините пропуснаха отлична възможност да направят 3:0. Дарън Флетчър отклони към Тевес центриране отляво, след което аржентинецът не успя да засече с глава топката, която се отби в дясната греда на вратата на Шей Гивън. /БЛИЦ

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - МАНЧЕСТЪР СИТИ 2:0
1:0 Кристиано Роналдо (17), 2:0 Карлос Тевес (45)

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД: 1.Едвин Ван дер Сар, 21.Рафаел Да Силва, 15.Неманя Видич, 23.Джони Еванс (71-22.Джон O`Шей), 3.Патрис Евра, 24.Дарън Флетчър, 13.Парк Джи Сунг (58-10.Уейн Рууни), 7.Кристиано Роналдо (58-18.Пол Скоулс), 11.Райън Гигс, 32.Карлос Тевес, 9.Димитър Бербатов
Резерви: 29.Томас Кушчак, 2.Гари Невил, 22.Джон О`Шей, 16.Майкъл Карик, 17.Нани, 18.Пол Скоулс, 10.Уейн Рууни

МАНЧЕСТЪР СИТИ: 37.Шей Гивън, 2.Мика Ричардс, 4.Недум Онуоха, 22.Ричард Дън, 25.Уейн Бридж, 11.Елано, 7.Стивън Айрлънд, 33.Винсент Компани, 34.Найджъл Де Йонг (73-17.Мартин Петров), 10.Робиньо (89-24.Чед Еванс), 20.Фелипе Кайседо (63-9.Валери Божинов)
Резерви: 1.Джо Харт, 5.Пабло Сабалета, 24.Чед Еванс, 36.Берти Глаубер, 19.Желсон Фернандеш, 17.Мартин Петров, 9.Валери Божинов

Манчестър, стадион "Олд Трафорд" - 75 464 зрители
Съдия: Крис Фой
Жълти картони: Дарън Флетчър (Манчестър Юнайтед); Стивън Айрлънд (Манчестър Сити)

ВИСША ЛИГА - 36 КРЪГ:

от събота:
Блекбърн – Портсмут 2:0
1:0 Мортен Гамст Педерсен (31), 2:0 Бени Маккарти (58-дузпа)

Болтън – Съндърланд 0:0

Евертън – Тотнъм 0:0

Фулъм – Астън Вила 3:1

1:0 Дани Мърфи (6-дузпа), 1:1 Ашли Йънг (14), 2:1 Диоманси Камара (46), 3:1 Диоманси Камара (60)

Хъл Сити – Сток Сити 1:2
0:1 Рикардо Фулър (41), 0:2 Лиъм Лорънс (73), 1:2 Андрю Доусън (90)

Уест Бромич – Уигън 3:1

1:0 Марк-Антоан Форчън (8), 1:1 Уго Родалега Мартинес (17), 2:1 Крис Брънт (59), 3:1 Марк-Антоан Форчън (73)

Уест Хям – Ливърпул 0:3
0:1 Стивън Джерард (2), 0:2 Стивън Джерард (38), 0:2 Райън Бабел (84)

От днес:
Манчестър Юнайтед – Манчестър Сити 2:0

Арсенал – Челси 1:4
0:1 Алекс (28), 0:2 Никола Анелка (39), 0:3 Коло Туре (49-автогол), 1:3 Никлас Бендтнер (70), 1:4 Флоран Малуда (86)