Челси победи с убедителното 4:1 Арсенал при гостуването си на "Емирейтс" в лондонското дерби от 36-ия кръг на Висшата лига в Англия.

По този начин "сините" от Лондон събраха 77 точки и изостават с 3 от втория Ливърпул. По-рано днес Манчестър Юнайтед си върна лидерството, излизайки на върха с 83 точки след победата с 2:0 над Манчестър Сити. Освен това "червените дяволи" имат мач по-малко от "мърсисайдци" и Челси.

Арсенал пък остана на четвъртата позиция с 68 точки. Дори и при победи до края на сезона Арсен Венгер и момчетата му нямат шанс да попаднат в тройката, което означава, че "топчиите" няма да се класират директно в групите на Шампионската лига, а ще трябва да играят в третия квалификационен кръг на надпреварата.

Избраниците на Гуус Хидинк доминираха в днешната среща и напълно заслужено се поздравиха с успеха. Това бе първа победа на Челси на "Емирейтс", а в същото време Арсенал претърпя поражение след 21 шампионатни мача. За последно "топчиите" паднаха с 0:3 от Манчестър Сити на 22 ноември миналата година.

Още до почивката "сините" от Лондон взеха аванс от два гола. В 28-ата минута Алекс откри, а в 39-ата Никола Анелка удвои. В 49-ата минута Челси вече имаше преднина от три попадения, след като Коло Туре си вкара автогол. В 70-ата Никлас Бендтнер намали на 1:3, но в 86-ата Флоран Малуда се разписа за крайното 4:1 за селекцията на Гуус Хидинк.

Арсенал – Челси 1:4
0:1 Алекс (28), 0:2 Никола Анелка (39), 0:3 Коло Туре (49-автогол), 1:3 Никлас Бендтнер (70), 1:4 Флоран Малуда (86)

ВИСША ЛИГА - 36 КРЪГ:

от събота:
Блекбърн – Портсмут 2:0
1:0 Мортен Гамст Педерсен (31), 2:0 Бени Маккарти (58-дузпа)

Болтън – Съндърланд 0:0

Евертън – Тотнъм 0:0

Фулъм – Астън Вила 3:1

1:0 Дани Мърфи (6-дузпа), 1:1 Ашли Йънг (14), 2:1 Диоманси Камара (46), 3:1 Диоманси Камара (60)

Хъл Сити – Сток Сити 1:2
0:1 Рикардо Фулър (41), 0:2 Лиъм Лорънс (73), 1:2 Андрю Доусън (90)

Уест Бромич – Уигън 3:1

1:0 Марк-Антоан Форчън (8), 1:1 Уго Родалега Мартинес (17), 2:1 Крис Брънт (59), 3:1 Марк-Антоан Форчън (73)

Уест Хям – Ливърпул 0:3
0:1 Стивън Джерард (2), 0:2 Стивън Джерард (38), 0:2 Райън Бабел (84)