Димитър Бербатов вкара два гола, но Манчестър Юнайтед не успя да зарадва мениджъра Сър Алекс Фъргюсън с победа на 70-годишния му юбилей. “Червените дяволи” паднаха с 2:3 от Блекбърн на “Олд Трафорд” в мач от 19-ия кръг на Висшата лига. Българинът беше титуляр и игра цял мач. Той се разписва в трети пореден двубой на тима си, като днес мина границата от 100 попадения във Висшата лига и вече има 101 на сметката си.

Якубу Айегбени се разписа два пъти, а Грант Ханли реализира победното попадение.

Манчестър започна колебливо. В 15-ата минута Бербатов задържа Кристофър Самба в наказателното поле и съдията Майк Дийн даде дузпа за гостите. Якубу Айегбени се разписа от бялата точка минута след това.

Ранното попадение допълнително шокира домакините, които не успяваха да създават положения и едва минаваха центъра. Малко преди почивката те получиха шанс за изравнителен гол, но Нани и Хавиер Ернандес не успяха да преодолеят вратаря Марк Бън.

Второто полувреме започна кошмарно за домакините, които получиха втори гол. В 51-ата минута Майкъл Карик се подхлъзна и това позволи на Якубу да нахлуе в наказателното поле и с мощен удар под плонжа на Де Хеа да удвои аванса на Роувърс.

“Червените дяволи” реагираха светкавично и само минута след гола в своята врата, върнаха попадението чрез Димитър Бербатов, който изпревари Грант Ханли и с глава засече центриране на Рафаел да Силва, за да намали за 1:2.

Точно десет минути по-късно и Кристофър Самба не знаеше как да отговори на класата на пласиране на Бербатов, който се измъкна зад гърба му, за да засече центриране на Антонио Валенсия и да изравни - 2:2.

В 80-ата минута Хенли излъга вратаря на домакините Давид Де Хеа и оформи крайното 3:2.

В класирането Юнайтед остава на втората позиция с равен брой точки – 45 с лидера Манчестър Сити, който е с мач по-малко. Блекбърн се отлепи от дъното и е на 19-ата позиция.

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - БЛЕКБЪРН 2:3
0:1 Якубу (16-дузпа), 0:2 Якубу (51), 1:2 Бербатов (52), 2:2 Бербатов (62), 2:3 Хенли (80)