Бетис спечели първи мач от началото на сезона в Ла Лига. Отборът от Севиля победи Леганес с попадения в последните 15 минути, като и в двата участие взе Езаде. Той първо отбеляза в 74-ата минута, а след това стреля опасно в 86-ата, стражът на гостите изби, а Виктор Роке направи добавка за крайното 2:0.

Така след 2 ремита и 1 загуба „зелено-белите“ най-после спечелиха, а освен това сега предстоят още две поредни домакинства.

Севилци поведоха в 74-ата минута. Тогава Езаде получи топката във вратарското поле и с техничен удар я вкара в мрежата на гостите.

В 86-ата минута Бетис вкара и втори гол. След бърза атака на „бяло-зелените“ Езаде влезе в наказателното поле, стреля, стражът на гостите изби, но топката стигна до Виктор Роке, който се оказа в точния момент на точното място и вкара второто попадение в срещата.

В последните минути Серхи Алтирима стреля опасно, но топката излезе в аут.