Бившият халф на Левски Борислав Цонев направи неофициален дебют за Черноморец (Одеса) на лагера в турския курорт Белек. Българинът изигра цял мач за украинския клуб при равенството 0:0 в контролата срещу полския Лехия (Гданск).

Двубоят бе разделен на две полувремена от по 30 минути, а първото положение в срещата се откри именно пред Цонев, който в петата минута получи подаване на около 20 метра от вратата и шутира над вратата. Най-чистата възможност за украинците също дойде след удар на българина в 24-ата минута от границата на наказателното поле, но вратарят на поляците спаси.

След почивката съставите не бяха променени и логично умората си каза думата, а това доведе до липса на сериозни шансове за гол. Очаква се скоро дебют за Черноморец Одеса да направи и друг бивш играч на Левски Мартин Петков.