Лестър и Манчестър Сити завършиха 0:0 в дербито на 19-ия кръг в английската Висша лига. "Лисиците" се изравниха по точки с лидера във временното класиране Арсенал. И двата тима имат по 39 точки. "Гражданите" остават трети с 36 т. Те успяха да изпреварят Тотнъм, който остана четвърти с 35.
Първи с гола се разминаха гостите, когато още в 12-ата минута шут на Агуеро премина до гредата. Четири минути по-късно и „лисиците” стигнаха до чиста ситуация, но Хут с глава не успя да вкара.

В ответната атака „гражданите” стигнаха до ново положение, но този път Де Бруйне от чиста позиция изпрати топката в аут. Последваха пропуски на Рахийм Стърлинг и Агуеро, преди звездата на „лисиците” Варди да излезе в чиста позиция, но би покрай целта. Последваха силни моменти за домакините, които взеха инициативата и доминираха в тези минути. Постепенно гостите живнаха и дори можеха да вкарат, но Стърлинг отново не успя да намери мрежата на „лисиците”.

Малко след това дойде и едно от най-дискусионните положения в срещата. Агуеро се строполи в наказателното поле след сблъсък със Симпсън. Сигнал на рефера Поусън обаче не последва.

В 63-ата минута Вилфред Бони влезе на мястото на Серхио Агуеро. Аржентинецът обаче се нацупи при смяната си и напусна недоволен терена.

С това интересните ситуации на практика приключиха, а съперниците не искаха да рискуват и логично срещата завърши 0:0.

Момчетата на мениджъра Клаудио Раниери, които са сензацията в първенството от началото на сезона, могат повече да съжаляват за пропусната победа. За първи път от началото на сезона Лестър не успява да се разпише у дома. За Сити пък това беше шести мач без победа далеч от дома.

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 19 КРЪГ
28.12.15
17:00 ч.
Норич - Астън Вила 2:0
1:0 Джонатан Хоусън (24), 2:0 Диемерси Мбокани(87)
Евертън – Сток Сити 3:4
0:1 Джердан Шакири (16), 1:1 Ромелу Лукаку (22), 1:2 Джердан Шакири (45), 2:2 Ромелу Лукаку (64), 3:2 Жерар Делофеу (71), 3:3 Хоселу (80), 3:4 Марко Арнаутович (90+1-дузпа)