Българският нападател Валери Божинов изигра най-силния си мач, откакто премина в Спортинг (Лисабон). Това се случи при победата на "лъвовете" с класическото 3:0 срещу Мафра в контрола. Проверката се състоя при закрити врата, съобщава "А Бола".

Божинов отбеляза и трите попадения във вратата на третодивизионния тим. Любопитното е, че отписаният от Лотар Матеус нападател стори това в рамките само на 20 минути през второто полувреме.

Въпреки информациите, че Валери страда от болки в кръста и няма да играе до края на месеца, треньорът Домингош Пасиенсиа го пусна на терена, като българинът се включи по блестящ начин.

Спортинг започва новия португалски шампионат с мач срещу Олянензе тази събота от 22:15 часа българско време. Към момента няма информации дали Божинов ще попадне в групата за двубоя.