Българският национал Валери Божинов игра осем минути за Парма при загубата с 0:2 от Бреша в мач от 20 кръг на Серия “А”. Божинов започна мача като резерва и се появи на терена в 82-ата минута на мястото на Рафаеле Паладино.

Двубоят не започна добре за “дуковете”, като Масимо Пачи бе изгонен в 29-ата минута. Това доведе до промята в схемата на треньора Паскуале Марино и Ернан Креспо бе заменен от Габриел Палета. Франческо Бега откри резултата точно преди почивката, а Алесандро Диаманти удвои две минути преди края на мача.

Ювентус измести Интер от петото място, след като записа труден успех с 2:1 над последния в класирането Бари. Алесандро дел Пиеро откри резултата в 43-ата минута, но Гергели Рудолф изравни в 57-ата. Десет минути преди края Алберто Акуилани донесе успеха на “Старата госпожа”.

Лацио се изравни по точки с втория Наполи. Това стана благодарение на домакинската победа с 1:0 над Сампдория след гол на Либор Козак шест минути преди края. Автогол на Максимилиано Пелегрино минута преди края донесе на Рома успеха с 1:0 като гост на Чезена./БЛИЦ

ИТАЛИЯ, СЕРИЯ "А" - 20 КРЪГ
От 15 януари (събота)
Наполи - Фиорентина 0:0

Интер - Болоня 4:1
1:0 Деян Станкович (20), 2:0 Диего Милито (30), 3:0 Самуел Ето`о (63), 4:0 Самуел Ето`о (72), 4:1 Хенри Хименес (77)

От 16 януари (неделя)
Каляри - Палермо 3:1
1:0 Алесандро Матри (23), 2:0 Антонио Ночерино (48-автогол), 2:1 Хавиер Пасторе (50), 3:1 Давиде Биондини (54)

Бреша - Парма 2:0
1:0 Франческо Бега (45), 2:0 Алесандро Диаманти (88)

Катания - Киево 1:1
1:0 Макси Лопес (29-дузпа), 1:1 Серджо Пелисиер (65)

Чезена - Рома 0:1
0:1 Максимилиано Пелегрино (89-автогол)

Дженоа - Удинезе 2:4
0:1 Пабло Армеро (27), 1:1 Омар Милането (45), 1:2 Антонио ди Натале (56), 2:2 Матиа Дестро (58), 2:3 Алексис Санчес (70), 2:4 Херман Денис (90)

Ювентус - Бари 2:1
1:0 Алесандро дел Пиеро (43), 1:1 Гергели Рудолф (57), 2:1 Алберто Акуилани (79)

Лацио - Сампдория 1:0
1:0 Либор Козак (84)

На 16 януари (неделя) от 21:45 часа