Чехия постигна драматична победа с 3:2 срещу Украйна в двубой от Лига B на УЕФА Лига на нациите. Мачът се игра на стадион „Фортуна Арена“ в Прага пред 19 370 зрители.

Чехите започнаха по-силно и поведоха в 21-ата минута чрез гол на Патрик Сулц, след асистенция на Вацлав Черни. Украйна бързо възстанови равенството в 37-ата минута, когато Владислав Ванат се разписа след подаване на Микола Шапаренко. В добавеното време на първата част обаче, отново Сулц изведе Чехия напред с второто си попадение за мача.

Второто полувреме започна бурно, с гол на Томаш Соучек от дузпа в 80-ата минута, което увеличи аванса на Чехия на 3:1. Украйна не се предаде и в 84-ата минута Георги Судаков върна едно попадение, но това не бе достатъчно, за да предотврати загубата.

В другия мач от група 1 на Лига В Грузия измъкна 1:0 срещу Албания като гост с гол на Георги Кочорашвили в 71-ата минута. Това бе втора победа за грузинците, които водят с 6 точки, пред Албания и Чехия с по 3 и Украйна с 0.