Челси победи категорично с 4:0 местния тим Китчий в Хонконг и се класира за финала на "Барклейс Ейша Трофи", където ще срещне Астън Вила със Стилиян Петров.
Възпитаниците на мениджъра Андре Виаш-Бояш излязоха с черни екипи и почерниха вечерта на своите домакини.

В 38-ата минута Франк Лампард откри резултата от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Йоси Бенаюн.

В 50-ата минута Лусардо удвои преднината на британците, след като си отбеляза автогол. След 11 минути Дидие Дрогба реализира класически. Ашли Коул копна топката към Малуда, чието центриране на втората гредата беше засечено с глава от котдивоареца.

След почивката в игра се появи звездното попълнение Фернандо Торес, който в 74-ата минута за малко не засече голово в мрежата. В 78-ата Даниел Стъридж финтира бранител в наказателното поле и с удар в близкия ъгъл вкара за 4:0. Финалът срещу Астън Вила е в събота, 30 юли.

Съставът на Челси:
Титуляри: Търнбул; Пауло Ферейра, Слободан Райкович, Джон Тери, Ашли Коул; Франк Лампард, Юрий Жирков; Саломон Калу, Йоси Бенаюн, Флоран Малуда; Дидие Дрогба
Резерви: Иларио, Жозе Босингва, Бранислав Иванович, Натаниел Чалобах, Патрик ван Анхолт, Джошуа МакЕкран, Джон Оби Микел, Даниел Стъридж, Фернандо Торес, Никола Анелка