Челси и Манчестър Юнайтед завършиха 1:1 в дербито на петия кръг във Висшата лига. "Червените дяволи" поведоха с 1:0 с попадение на Парк Джи Сунг в 18-ата минута, а в 80-ата резервата Калу изравни. Титуляр на "Стамфорд Бридж" в Лондон бе Димитър Бербатов, който престоя на терена до последния съдийски сигнал. На загрявката преди двубоя Деко получи контузия и в стартовите единадесет на Луис Фелипе Сколари попадна Михаел Балак.

В 8-ата минута "червените дяволи" пропуснаха да поведат в резултата. Димитър Бербатов видя, че Петър Чех не е на мястото си и хитро пусна към Рууни, който с прехвърлящ удар опита да вкара, но топката премина на сантиметри край лявата греда. В ответната атака Джо Коул се озова на стрелкова позиция, но би в аут.

В 12-ата минута Луис Фелипе Сколари бе принуден да прави смяна, след като Карвальо се контузи. Мястото му в отбраната на Челси зае Алекс. Четири минути по-късно Димитър Бербатов пусна топката към Уейн Рууни, който намери отлично включилия се активно в атаката Рио Фърдинанд, но бранителят стреля извън рамката.

В 18-ата минута Юнайтед поведе с 1:0 с попадение на Парк Джи Сунг, като с основна заслуга за гола бе Димитър Бербатов. Евра напредна по лявото крило и пусна на Митко. Българинът опита да изненада Чех, вратарят спаси удара му, но топката попадна в Парк, за който не бе проблем да реализира.

В 32-ата минута вратарят на "червените дяволи" Едвин Ван Дер Сар напусна контузен терена, като мястото му зае Томас Кушчак. До края на първото полувреме не падна нов гол и двата отбора се оттеглиха на почивка при 1:0 за Юнайтед.

В началото на второто полувреме в игра за Челси се появи Дидие Дрогба, който зае мястото на Малуда. В 53-ата минута Парк Джи Сунг се озова на стрелкова позиция, но би високо над вратата на Чех. Две минути след това в игра за "червените дяволи" се появи Кристиано Роналдо, заменяйки Пол Скоулс. За португалеца това са първи минути във Висшата лига през този сезон.

В 60-ата минута Бербатов задържа с ръце Балак в средата на терена, за което получи жълт картон от съдията Майк Райли. Това е първото официално предупреждение на Митко с екипа на "червените дяволи". В 66-ата минута Джо Коул нахлу опасно в наказателното поле на гостите и стреля, но топката се отби в тялото на Кушчак, а след това бе изчистена от бранител. Минута след това Джон Оби Микел повали Кристиано Роналдо на границата на наказателното поле, за което заслужено получи жълт картон, а гостите - правото да изпълнят пряк свободен удар от удобна позиция. Португалецът застана зад топката, но би в стената.

В 73-ата минута Джо Коул центрира отлично към Анелка, но той се размина с топката, въпреки че бе оставен непокрит и можеше да изравни. Секунди по-късно силен удар на Балак от границата на наказателното поле прелетя опасно край вратата на Кушчак. Веднага германецът отстъпи мястото си на Калу, като по този начин Сколари извърши третата си смяна в мача. Колегата му Алекс Фъргюсън пък пусна Джон О*Шей на мястото на голмайстора Парк Джи Сунг.

В 80-ата минута резервата Калу изравни - 1:1. Той получи топката от Джон Оби Микел и разстреля Кушчак.

ЧЕЛСИ - МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД 1:1
0:1 Парк Джи Сунг (18), 1:1 Саломон Калу (80)

ЧЕЛСИ: Чех, Босингва, Карвальо (12-Алекс), Тери, А. Коул, Микел, Джо Коул, Балак (74-Калу), Лампард, Малуда (46-Дрогба), Анелка

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД: Ван дер Сар (32-Кушчак), Невил, Фърдинанд, Евънс, Евра, Флетчър, Харгрийвс, Скоулс (55-Роналдо), Парк (75-О*Шей), Бербатов, Рууни