Челси победи трудно при визитата си в Ливърпул срещу Евертън с 1:0 в мач от първия кръг на английската Висша лига. Единственото попадение в срещата бе дело на Жоржиньо (45+9-дузпа) дълбоко в добавеното време на първата част.

В 19-ата минута Мейсън Маунт от гостите имаше добра възможност да открие резултата, но от границата на наказателното поле отправи слаб удар към вратата на Джордан Пикфорд. Пет минути по-късно Евртън получи страхотен шанс, след като Тарковски бе най-съобразителен във въздуха, но Едуар Менди спаси.

Winbet - победата е емоция! (18+)

В 43-ата минута Рахийм Стърлинг прати топката в мрежата на „карамелите“, но попадението не бе зачетено заради засада. В деветата минута от добавеното време на първата част Абдулай Дукуре извърши нарушение в наказателното поле, а съдията Крейг Поусън не се поколеба да посочи бялата точка и Жоржиньо се разписа за 1:0.

След почивката в 52-ата минута Абдулай Дукуре напредна добре и шутира, но вратарят на лондончани Менди улови без проблем.

В 72-ата минута "карамелите" организираха добра атака, на чийто връх се озова Деле Али. Англичанинът обаче не успя да нанесе удар. Десетина минути по-късно Стърлинг овладя добър пас и шутира, но бранител на домакините изчисти в последната по-интересна ситуация в мача.

РЕЗУЛТАТИТЕ ОТ АНГЛИЙСКАТА ВИСША ЛИГА, 1 КРЪГ

От петък
Кристъл Палас – Арсенал 0:2
0:1 Габриел Мартинели (20), 0:2 Гуехи (85-автогол)

От събота
Фулъм – Ливърпул 2:2
1:0 Митрович (32), 1:1 Нунйес (64), 2:1 Митрович (72-дузпа), 2:2 Салах (80)

Тотнъм – Саутхемптън 4:1
0:1 Уард-Проус (12), 1:1 Сосеньон (21), 3:1 Дайър (31), 3:1 Салису (61-автогол), 4:1 Кулушевски (63)

Борнемут – Астън Вила 2:0
1:0 Лерма (2), 2:0 Муур (80)

Лийдс – Уулвърхемптън 2:1
0:1 Даниел Поденс (6), 1:1 Родриго (24), 2:1 Айт Нори (74-автогол)

Нюкасъл – Нотингам 2:0
1:0 Шер (58), 2:0 Уилсън (78)

Евертън – Челси 0:1
0:1 Жоржиньо (45+9-дузпа)