Нападателят на националния ни отбор Валери Домовчийски влезе като резерва в 73-ата минута при загубата на Херта у дома от Вердер с 2:3. Българинът се появи на мястото на Кристоф Янкер, но така и не помогна на тима от Берлин да се добере дори и до равенството.

Гостите поведоха в резултата чрез гол на Месут Йозил в 57-ата минута. В 73-ата минута на терена се появи и българинът Валери Домовчийски, но само минута след това гостите удвоиха преднината си чрез Тим Боровски. Домакините се опитаха да догонят и само три минути по-късно Пишчек намали на 1:2. В 83-ата минута обаче Налдо окончателно попари надеждите на домакините за точка, след като реализира трето попадение. Еберт все пак вкара втори гол за Херта, но силите на бременчани бяха само до тук./БЛИЦ

ГЕРМАНИЯ, БУНДЕСЛИГА, 4 КРЪГ

В неделя, 30 август
Херта – Вердер 2:3
0:1 Йозил (57), 0:2 Боровски (74), 1:2 Пишчек (77), 1:3 Налдо (83), 2:3 Налдо (90)

Хамбургер – Кьолн 3:1
1:0 Гереро (19), 2:0 Гереро (66), 2:1 Чихи (76), 3:1 Троховски (86-д)