Шотландия се класира за Евро 2020 година, след като победи Сърбия с 5:4 след изпълнение на дузпи като гост във финалния плейоф на Лигата на нациите. Срещата завърши 1:1 в редовното време и продълженията.

Британците бяха по-добрият отбор на "Мала Маракана" и заслужено стигнаха до аванс след гол на Райън Кристи в 52-рата минута. Макрегър се възползва от грешка в защитата, открадна топката и намери Кристи, който много добре задържа, обърна се и стреля по земя в обратния ъгъл - 1:0 за Шотландия.

Сърбите, които имаха немалко кадрови проблеми, допускаха много грешки в защита, но и в атака не успяха да създадат никакви проблеми на Дейвид Маршал. В 90-ата минута обаче Лука Йович успа да изравни и да прати мача в продължения.

Стигна се и до дузпи, при които всичко вървеше гол за гол, но Александър Митрович пропусна петият 11-метров наказателен удар за домакините и така изпрати Шотландия на голям форум за първи път от Световното първенство през 1998 година.