Страхотно представяне на Мохамед Салах вдъхнови Рома за победата над Болоня с 3:0 в последен мач от 12-ия кръг на Серия "А". Египтянинът реализира впечатляващ хеттрик, а успехът върна "вълците" на второто място във временното класиране с 26 точки, с една пред третия Милан и на 4 зад лидера Ювентус.

Шоуто на Салах започна още в 13-ата минута, когато той се възползва от досадна грешка на съперников защитник. Диего Пероти върна от фланга за стрелеца, който не успя да нацели добре топката, но стоящият на голлинията Адам Мазина реши да се намесва и обърка собствения си вратар за 1:0.

Болоня имаше само един успех като гост на „вълците” от 21 години насам – 3:2 през 2012-а, и не таеше надежди за нещо повече от точка и сега. Всичко стана ясно в 62-ата минута. Тогава Салах овладя подаване на Кевин Строотман и опъна мрежата за 2:0. Само 9 минути по-късно египтянинът фиксира и своя хеттрик за 3:0.