Леганес и Ейбар завършиха 1:1 в мач от 16-ия кръг в испанската Примера дивисион. Гостите могат повече да зъжаляват за изпусната победа, след като над един час играха с човек повече. Така Леганес вече пет кръга няма успех, а Ейбар – от три.

В 23-ата минута защитникът на домакините Луна, опита да върне с глава назад за своя вратар, но звездата на домакините Гереро пресече паса, заобиколи вратаря Йоел и вкара на празна врата за 1:0. Само 180 секунди по-късно обаче вратарят на Ейбар Яго Ерерин излезе извън наказателното поле, размина се с топката и повали японеца Такаши Инуи. Заради касапската изява стражът беше изгонен с директен червен картон и на вратата застана резервният страж Диего Бариос.

С човек повече Ейбар изравни чак в 76-ата минута. Бившият играч на Манчестър Юнайтед Бебе влезе като резерва и стреля силно, топката рикошира в протегнатия крак на Алберто и прехвърли вратаря Бариос – 1:1.

Ейбар е седми с 23 точки, само на три зад Атлетико (Мадрид). Леганес има 16 и на 15-а позиция.

ВСИЧКО ЗА ИСПАНСКАТА ПРИМЕРА ДИВИСИОН - ТУК!