Фиорентина и Сасуоло завършиха 2:2 в двубой от 18-ия кръг на Серия "А". Домакините играха почти 30 минути с човек по-малко, след като Бираги беше изгонен. След това равенство "виолетовите" пропуснаха да се приближат към челните места и заемат 6-ото място с актив от 31 точки, а Сасуоло е на 10-ото с 24.

В началните минути и двата тима имаха по няколко положения, но гол не падна. В 32-ата минута Джанлука Скамака получи отличен пас на границата на наказателното поле и прати топката в долния ляв ъгъл на вратата на Фиорентина. Само пет минути по-късно Фратези получи пас от Распадори и той не сбърка, за да удвои преднината на Сасуоло.

До почивката Фиорентина се опита да се върне в двубоя, но гол не падна.

През втората част "виолетовите" настъпиха педала на газта и още в 52-ата минута Влахович заби топката под напречната греда и върна надеждите на тима си.

В 61-ата минута се стигна и до изравняването. Лукас Торейра беше на точното място и се разписа за 2:2.

В 68-ата минута Бираги беше изгонен за втори жълт картон и остави съотборниците си в намален състав. До края на двубоя двата тима не успяха да стигнат до успеха и взеха по 1 точка.