Българският вратар Владислав Стоянов и молдовския шампион Шериф (Тираспол) трудно се додоха на именития Олимпик (Марсилия) в плейофен мач за влизане в групите на Лига Европа. Френският тим се наложи с 2:1 след два гола на ганайският нападател Джордан Айю и има сериозно предимство преди реванша на “Велодром” след седмица.

Айю откри резултата в 18-ата минута, когато Фани напредна по крилото и центрира към Жиняк, който продължи топката и ганаецът я прати зад гърба на Стоянов. Седем минути по-късно Пайович изравни резултата, след като бе точен с глава след изпълнение на корнер.

В 53-ата минута Олимпик (Марсилия) стигна до победен гол. Мбиа центрира от корнер, Жиняк пропусна топката, която попадна в Айю, който за втори път опъна мрежата на вратата на Шериф. До края на мача домакините упражниха натиск, но вратарят Манданда успя да поправи грешките на защитата пред себе си и не допусна гол.