Звездата на Борусия (Дортмунд) Карим Адейеми вкара три гола за националния отбор на Германия до 21 години, който постигна съкрушителна победа с 10:1 над Естония като гост. Срещата беше от група „D“ на европейските квалификации, в която и е младежкият тим на България.

На полувремето германците водеха с 5:0, а през втората част реализираха още пет попадения. Два гола добави Ник Волтемаде от Щутгарт, а по веднъж бяха точни Николо Трезолди, Ерик Мартел, Макс Розенфелдер и Ансгар Кнауф. Александър Саповалов вкара за Естония.

В друга среща от група „D“ Косово победи с 1:0 Израел като гост и и се изравни по точки с България. Милот Авдили в 10-ата минута отбеляза единствения гол в срещата.

Припомняме, че вчера скандална дузпа пречупи България за домакинската загуба с 1:3 от Полша и два кръга преди края младежките ни национали загубиха надеждите си да заемат едно от първите две места в групата.

РЕЗУЛТАТИ ОТ МАЧОВЕТЕ В ГРУПА „D“
България - Полша 1:3, Естония - Германия 1:10, Израел - Косово 0:1

КЛАСИРАНЕ: 1. Германия 22 т., 2. Полша 18, 3. България 12, 4. Косово 12, 5. Израел 3, 6. Естония 1

Предстоящи мачове: Естония – Израел (10 октомври), Германия – България (11 октомври), Косово – Полша (11 октомври)