ЦАР, в чийто състав са Амос Юга и Годуин Коялипу от ЦСКА, победи с 3:1 Лесото в първия си мач от квалификациите за Купата на африканските нации. За домакините от ЦАР игра и едно от летните попълнения на Пирин – Карл Намнганда, който даде асистенция за един от головете. Коялипу се отчете с попадение, което бе първо за него от четирите му мача в националния отбор, и затвърди успеха на своите.

В герой за ЦАР се превърна нападателят Луис Мафута, реализирал два гола. Първото попадение на Мафута дойде още преди да са изминали 60 секунди игра. В 24-ата минута партньорът на Коялипу в атака отбеляза още един гол за 2:0.

Току преди почивката доскорошният капитан на ЦСКА Амос Юга бе заменен принудително. Опитният Юга игра като централен защитник в двубоя.

След почивката двата тима си размениха по едно попадение. Себа Мотебанг намали на 2:1 в 56-ата минута, а шест по-късно дойде и мигът на Коялипу, който направи 3:1. Осем минути преди края на мача нападателят бе заменен.