Манчестър Юнайтед завърши зрелищно 2:2 у дома със Саутхемптън в мач от 35-ия кръг на английската Висша лига и спря серията си от четири шампионатни победи.

Стюарт Армстронг (12) изведе „светците“ напред в резултата след пас на Редмънд, но домакините обърнаха с два бързи гола, дело на Маркъс Рашфорд (20) и асистиралия му Антони Марсиал (23) след подаване на Бруно Фернандеш.

„Червените дяволи“ продължиха да доминират не само до края на първата част, но и след почивката. Футболистите на Оле Гунар Солскяер обаче не намираха верния път към нов гол и в крайна сметка допуснаха изравняване в последните секунди. Майкъл Обафеми (90+6) донесе точката за гостите след пас на Беднарек.

Така „светците“ спряха серия от четири шампионатни победи на „червените дяволи“, които останаха пети с 59 точки и по-лоша голова разлика от четвъртия Лестър. Саутхемптън е 12-и с 45 точки.

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА – 34 КРЪГ
От събота
Норич – Уест Хям 0:4

0:1 Михаил Антонио (11), 0:2 Михаил Антонио (45+1), Михаил Антонио (54), 0:4 Михаил Антонио (74)

Уотфорд – Нкасъл 2:1
0:1 Дуайт Гейл (23), 1:1 Трой Дийни (52-дузпа), 2:1 Трой Дийни (82-дузпа)

Ливърпул – Бърнли 1:1
1:0 Анди Робъртсън (34), 1:1 Джей Родригес (69)

Шефилд Юнайтед – Челси 3:0
1:0 Дейвид МакГолдрик (18), 2:0 Оливър Макбърни (33), 3:0 Дейвид МакГолдрик (77)

Брайтън – Манчестър Сити 0:5
0:1 Рахийм Стърлинг (21), 0:2 Габриел Жезус (44), 0:3 Рахийм Стърлинг (53), 0:4 Бернардо Силва (56), 0:5 Рахийм Стърлинг (81)

От неделя
Уулвърхемптън – Евертън 3:0

1:0 Раул Хименес (45+2-дузпа), 2:0 Леандер Дендонкер (46), 3:0 Диого Жота (74)

Астън Вила – Кристъл Палас 2:0
1:0 Трезеге (45+4), 2:0 Трезеге (59)

Тотнъм – Арсенал 2:1
0:1 Александре Лаказет (16), 1:1 Хьон Мин Сон (19), 2:1 Тоби Алдервейрелд (81)

Борнемут – Лестър 4:1
0:1 Джейми Варди (23), 1:1 Станислас (66-дузпа), 2:1 Соланке (67), 3:1 Евънс (83-автогол), 4:1 Соланке (87)

От понеделник
Манчестър Юнайтед - Саутхемптън 2:2
0:1 Стюарт Армстронг (12), 1:1 Маркъс Рашфорд (20), 2:1 Антони Марсиал (23), 2:2 Майкъл Обафеми (90+6)