Гвинея надви трудно Екваториална Гвинея с 1:0 след гол в последните секунди на Мохамед Байо и стана третият четвъртфиналист в турнира за Купата на африканските нации в Кот д'Ивоар. В следващия етап гвинейците очакват победителя от двубоя между Египет и ДР Конго.

Първата част на Олимпийския стадион „Аласан Уатара“ в Абиджан протече без сериозни голови положения пред двете врати, а малко след почивката Морган Гилавоги опита късмета си след пас на Мохамед Байо, но ударът му бе неточен.

В 55-ата минута Екваториална Гвинея остана с човек по-малко на терена, след като Федерико Бикоро бе изгонен с директен червен картон за грубо нарушение. Минута по-рано пък гол на Мори Конате за Гвинея не бе зачетен заради засада.

Въпреки че бе с десет души, Екваториална Гвинея получи правото да изпълни дузпа в 69-ата минута, но ударът на Емилио Нсуе срещна гредата. Осем минути преди края на редовното време Серу Гираси засече центриране в наказателното поле, но вратарят на Екваториална Гвинея Хесус Овоно спаси.

Драмата стана пълна в 8-ата минута на добавеното време, когато Ибрахим Диаките центрира в наказателното поле, където най-добре позициониран бе Мохамед Байо, който с глава реализира и прати Гвинея на четвъртфиналите.