Уест Хям стана поредната жертва на запътилия се към титлата в Англия европейски и световен клубен шампион Ливърпул, записал 14-и пореден успех в първенството.

"Червените" победиха "чуковете" с 2:0 като гост в отложен мач от 18-ия кръг на Висшата лига и остават без загуба в първенството, вече с 19 точки аванс пред втория Манчестър Сити, докато Уест Хям е с равен брой точки с предпоследния Уотфорд и друг замесен в битката за оцеляване Борнемут.

Мохамед Салах откри резултата в срещата след гол от дузпа в 35-ата минута (1:0), като до края на полувремето нямаше кой знае какви опасности и към двете врати. Малко след почивката Алекс Окслейд-Чембърлейн удвои след извеждащ пас на Салах (2:0).

До края Дивок Ориги, Деклън Райс и Мохамед Салах пропуснаха да направят резултата класически.