ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Интер победи Емполи с 2:0 у дома в двубой от 30-ия кръг в италианската Серия А и постигна успех №100 под ръководството на Симоне Индзаги.

Федерико Димарко откри още в шестата минута след асистенция на Алесандро Бастони и изстрел от воле от границата на наказателното поле.

WINBET – забавление онлайн с над 1400 слот игри! (18+)

До края на полувремето и след почивката домакините бяха по-активният тим, но не успяваха да отбележат втори гол.

Интер сложи окончателно точката на спора в 81-ата минута. Дензел Дъмфрис получи топката по дясното крило, напредна до крайната линия и подаде към Алексис Санчес, който чукна топката в опразнената врата (2:0).

"Нерадзурите" вече имат 79 точки и продължават да бъдат убедителен лидер в Серия А, като осем кръга преди края имат 14 точки аванс пред преследвача Милан. Емполи е в борбата за оцеляване, заемайки 18-то място с 25 точки, колкото има и първият над опасната зона – Фрозиноне.