Милан загуби като символичен домакин градското дерби срещу Интер с 0:1 в среща от 18-ия кръг на Серия „А” и остана в подножието на върха, на точка от лидера във временното класиране Ювентус. Единствения и победен гол за „нерадзурите” отбеляза Диего Милито (54).

Съперниците започнаха в дербито на „Джузепе Меаца” с игра на сигурно. Все пак още в 5-ата минута топката се озова във вратата на Милан, след като Тиаго Мота засече центриране от фаул. Попадението обаче бе отменено, след като Мота се намираше в очевидна засада. Отговорът на „росонерите” бе опасен удар на Златан Ибрахимович, който обаче не успя да преодолее Жулио Сезар. В 20-ата минута Кевин-Принс Боатенг получи топката непокрит на точката на дузпата, но стреля високо над вратата и пропусна да даде преднина на Милан. До края на полувремето „росонерите” продължиха да действат по-активно, докато „нерадзурите” разчитаха предимно на контраатаки, при една от които в 40-ата минута Алварес остана сам срещу Абиати, но пропусна. В 45-ата минута пък Марк Ван Бомел удари напречната греда.

След почивката Милан продължи да владее повече топката. Въпреки това Интер нанесе своя удар в 54-ата минута, когато Хавиер Санети подаде към Диего Милито, който напредна зад отбраната на „росонерите” и прати топката в далечния ъгъл на вратата, пазена от Абиати – 0:1. Наставникът на Милан Масимилиано Алегри хвърли всички сили в атаката, като на мястото на ветерана Джанлука Дзамброта пусна в игра бразилския нападател Робиньо. „Росонерите” имаха териториално превъзходство, но не успяваха да създават чисти голови положения. В 77-ата минута Ночерино не съумя да отправи удар от границата на вратарското поле и Жулио Сезар улови топката. До края на мача Милан продължи да натиска и в 83-ата минута Робиньо бе изведен на чудесна позиция, но стреля неточно. В крайна сметка "росонерите" така и не стигнаха до така важния изравнителен гол, който можеше да ги качи на върха във временното класиране.

С подялбата на точките Милан събра 37 и остана на второ място с една по-малко от лидера Ювентус. Интер е на пета позиция с 32 пункта и една точка по-малко от четвъртия Лацио.

Милан – Интер 0:1

0:1 Диего Милито (54)

Милан: Абиати, Неста , Дзамброта (66-Робиньо), Тиаго Силва, Абате, Ван Бомел, Кевин-Принс Боатенг , Емануелсон, Ночерино (80-Зеедорф), Ибрахимович, Пато (83-Шаарави )

Интер: Жулио Сезар, Лусио, Занети, Майкон, Валтер Самуел, Нагамото, Камбиасо, Тиаго Мота , Алварес (67-Киву), Милито (76-Снайдер), Пацини (90+1 - Форлан)

Лацио - Аталанта 2:0
1:0 Андерсон Ернанеш (20-дузпа), 2:0 Мирослав Клозе (90+1)
15.01.12
16:00 ч.
Чезена - Новара 2:1
1:0 Адриан Муту (20), 2:0 Адриан Муту (39-дузпа), 3:0 Лиандро Ринаудо (45-автогол), 3:1 Такаюки Моримото (89)
Дженоа - Удинезе 3:2
0:1 Дамиано Феронети (14), 1:1 Андреас Гранквист (49), 2:1 Бошко Янкович (51), 3:1 Родриго Паласио (70), 3:2 Антонио ди Натале (75-дузпа)
15.01.12
16:00 ч.
Ювентус - Каляри 1:1
1:0 Мирко Вучинич (7), 1:1 Андреа Косу (48)
15.01.12
16:00 ч.
Парма - Сиена 3:1
1:0 Джонатан Биабиани (24), 2:0 Франческо Валиани (66), 2:1 Паоло Гроси (79), 3:1 Себастиан Джовинко (90)