Интер спечели убедително с 5:1 при гостуването си на Монца в мач от 20-ия кръг на италианската Серия "А" и продължава уверено да води във временното класиране.

"Нерадзурите" запонаха ударно срещата, след като вкараха два гола за 2 минути. Първо Хакан Чалханоглу (12-дузпа) даде аванс в 12-а минута, а след това точен бе и Лаутаро Мартинес (14). Отговорът на домакините дойде след полвин час игра. Тогава след статично положение Матео Песина върна едно попадение. След преразглеждане с ВАР се оказа, че капитанът на Монца е със сантиметри в засада и голът не бе зачетен.

През втората част Хакан Чалханоглу (60) заби втория си гол в мача след хубава атака, а Матео Песина (69-дузпа) вкара почетно попадение за домакините. В заключителните минути гостите вкараха и нови два гола, за да направят победата разгромна. Първо бе спечелен 11-метров наказателен удар, който този път изпълни Лаутаро Мартинес (84-дузпа) и също се справи отлично. Последва и страхотен гол на Маркус Тюрам (88), за да се оформи крайното 1:5.

Така Интер продължава да е лидер с 51 точки, а Монца остава на 11-о място с 25 пункта.

РЕЗУЛТАТИ И ВРЕМЕННО КЛАСИРАНЕ В ИТАЛИАНСКАТА СЕРИЯ "А" - ТУК!