Шампионът на Италия Интер победи с 1:0 като гост Рома в един от най-интересните мачове от осмия кръг на Серия А. Аржентинският нападател на "нерадзурите" Лаутаро Мартинес донесе победата на гранда от Милано с красив гол в 60-тата минута.

В началото на мача двата тима си размениха по едно доста добро положение за гол, като първо Лоренцо Пелегрини бе близо до това да даде аванс на "вълците" в резултата, но не успя да порази целта, а малко след това - в 13-тата минута, Хенрих Мхитарян със страхотен шут уцели напречната греда. Арменският ветеран е бивш играч на "джалоросите" от Рим.

В крайна сметка, мачът бе решен четвърт час след началото на второто полувреме, когато Лаутаро Мартинес наказа грешка в отбраната на домакините и с бомбен шут опъна мрежата зад безпомощния страж Миле Свилар.

Опитите на столичани да се преборят поне за равенство до края на мача не дадоха резултат и Рома заема едва 10-о място в класирането с 10 точки. Интер е втори със 17 точки, на две зад водача Наполи.