Нидерландия и Шотландия завършиха при 2:2 в контрола преди старта на Евро 2020, играна в португалския град Алгавре.

Джак Хендри изведе британците напред в резултата в 11-ата минута (1:0), но спряганият за трансфер в Барселона Мемфис Депай изравни само шест по-късно (1:1).

Нидерландците задържаха почти два пъти повече топката по време на мача, но шотландците имаха превес с чистите голови положения.

Британците се възползваха от това и вкараха втори гол в 64-ата минута, дело на Кевин Нисбът (2:1). Авторът на първия гол за Нидерландия Мемфис Депай сложи точка ба спора минути преди края с гол от статично положение за крайното 2:2.

Следващата контрола на холандците е на 6 юни у дома срещу Грузия (19:00), докато шотландците играят с Люксембург по същото време.