Испания срази действащия шампион Германия с класическото 3:0 в първия и за двата тима мач от Група „B” на европейското първенство за юноши до 19 години в Гърция.

Микел Мерино (8) откри резултата, а до почивката звездата на Бундестима Льорой Сане на два пъти пропусна да изравни. Германците продължиха да търсят изравнително попадение, но Борха Майорал (72-дузпа) беше точен от бялата точка, след като бе отсъдена дузпа за нарушение срещу него. Третото попадение бе дело на Нахел (90), малко след като съотборникът му Педраса беше изгонен.

В другия мач от групата Холандия надви Русия с 1:0. Гола отбеляза Ван Амерсфоорт (44), а руснаците играха почти цяло второ полувреме с човек по-малко след червен картон на Александър Лихачов.