Лидерът Интер победи гостуващия Аталанта с 1:0 в последния мач от 26-ия кръг на италианската Серия „А“ и направи нова крачка към титлата. Милан Шкриняр (54) реализира гола за успеха на „нерадзурите“.

В равностойната първа част двата тима не успяха да стигнат до попадение. В 40-ата минута гостите бяха много близо до гола, но след удара на Дуван Сапата топката бе хваната от словенския страж Самир Ханданович.

След почивката Интер натисна и в 54-ата Милан Шкриняр се възползва от отскочила топка в наказателното поле, за да я прати в долния ляв ъгъл за 1:0. Малко по-късно Дуван Сапата пропусна от близка дистанция да изравни.

В 85-ата минута Марио Пашалич също можеше да изравни, но и той не намери очертанията на вратата от изгодна позиция.

След победата си Интер събра 62 точки и възстанови аванса си от 6 пред градския съперник Милан. Аталанта е на пета позиция с 49 точки и една по-малко от четвъртия Рома и на 3 зад шампиона Ювентус.

РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И КЛАСИРАНЕ В СЕРИЯ "А"