Мексико и САЩ тази нощ подпечатаха класирането си на световното първенство в Катар, което ще се проведе от 21 ноември до 18 декември.

С изиграването на мачовете от последния кръг на квалификациите в Северна Америка (зона КОНКАКАФ) стана ясно разпределението по урни за жребия за груповата фаза на Мондиала. Церемонията в Доха е утре от 19:00 часа.

Вече класиралият се отбор на Канада обаче загуби мястото си в урна 3 и попадна в урна 4 заради загубата с 0:1 от Панама.

В първа урна са домакинът Катар и седемте най-силни отбора в света според ранглистата на ФИФА. Това са Бразилия, Белгия, Франция, Аржентина, Англия, Испания и Португалия.

Обявиха голяма новина преди жребия за Мондиал 2022

Подредбата в останалите урни също е въз основа на ранглистата. В четвърта урна са петте най-ниско поставени отбора плюс победителите от трите междуконтинентални плейофа, които предстои да се изиграят през юни.

Разпределението по урни:

Първа урна: Катар, Бразилия, Белгия, Франция, Аржентина, Англия, Испания, Португалия

Втора урна: Мексико, САЩ, Нидерландия, Дания, Германия, Уругвай, Швейцария, Хърватия

Трета урна: Сенегал, Иран, Япония, Мароко, Сърбия, Полша, Южна Корея, Тунис

Четвърта урна: Канада, Камерун, Еквадор, Саудитска Арабия, Гана, Уелс или Шотландия/Украйна, Коста Рика или Нова Зеландия, Перу или Австралия/ОАЕ