Босна и Херцеговина с Ивайло Петев начело постигна важна победа с 3:2 при домакинството си на Финландия. Главен съдия на срещата бе Георги Кабаков с помощници Мартин Маргаритов и Деян Вълков, както и VAR рефери Ивайло Стоянов и Иво Колев.

Мачът предложи много емоции на феновете и няколко обрата, като в края имаше и нерви, а Ивайло Петев получи жълт картон.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

Босна поведе след дузпа още в 3-ата минута на Пянич, но до 16-ата Финландия обърна до 2:1 след попадения на Пуки и Калман. Последва гол на Джеко в 29-ата минута, който се оказа ключов (2:2).

Попадението първо не бе зачетено заради маркирана засада, но след дълго разглеждане от VAR съдиите се оказа, че такава няма и Босна и Херцеговина изравни. През втората част Джеко вкара ново попадение за крайното 3:2.

С победата отборът на Ивайло Петев е лидер в групата с 8 точки, а на второ място се намира Черна гора със 7. На трето място е Финландия с 4, а на последното Румъния с 3.