Байерн ще страда в Мадрид в днешния си полуфинален реванш от Шампионската лига и ще отпадне от Шампионската лига. Това сочат историята и статистиката от досегашните участия на двата гранда в евротурнирите. Реал (Мадрид) спечели с 2:1 като гост първия мач преди седмица и тази вечер трябва да защитава аванса си. Баварците пък искат да вземат реванш за елиминирането си от „белия балет“ на четвъртфиналите през миналия сезон.

Преди година Кралският клуб също спечели с 2:1 в Мюнхен. На реванша Байерн водеше с 2:1 след 90 минути, но след продължения отстъпи с 2:4. За съжаление на баварците историята не е на тяхна страна.

Статистиката сочи, че Реал (Мадрид) до момента има още седем случая, в които печели с 2:1 като гост първия мач от елиминационна фаза на евротурнирите. В нито един от тях „белият балет“ не отпада и дори няма загуба на реванша. Единствен Слован (Братислава) си тръгва непобеден от „Сантяго Бернабеу“ през сезон 1991/92.

Самият Байерн има изключително отрицателен баланс след домакинска загуба с 1:2 в първия мач. До момента има три такива случая, а баварците и трите пъти отпадат. Единият е от миналогодишния сблъсък с Реал (Мадрид). В останалите два случая грандът от Мюнхен прави равенства при гостуванията си на реванша – 1:1 с Норич и 2:2 с Цървена звезда. С триумфа си над баварците сръбският тим, воден от Люпко Петрович, се класира на финала за КЕШ през 1991 година и побеждава Олимпик (Марсилия) след дузпи в Бари.

Дали ще видим първата издънка на Реал (Мадрид) след успех с 2:1 като гост в първия мач и дали Байерн ще подобри малко отрицателния си баланс след домакинска загуба с 1:2? Отговорите на тези въпроси ще научим тази вечер след края на срещата на „Сантяго Бернабеу“.