Нападателят на националния отбор на Холандия Винсент Янсен е загубил частично паметта си при сблъсък с вратаря на Белгия Симон Миньоле по време на контролата между двата тима (1:1).

След стълкновението 22-годишният футболист на Тотнъм е останал да лежи известно време на терена, а в средата на първото полувреме беше принудително заменен. Почти сигурно е, че нападателят ще пропусне предстоящата световна квалификация с Люксембург. Мачът от нашата група е на 13 ноември (неделя) от 19:00 часа.

„Винсънт попадна в неприятна ситуация. Нашият лекар ми каза, че на Янсен му се губят 20 минути от паметта. Той не помни какво се е случило с него. В такъв момент трябва да сме много внимателни“, призна селекционерът на „лалетата“ Дани Блинд.