Тази вечер се изиграха първите три двубоя от финалния плейоф за влизане в групите на Шампионската лига този сезон.

В един от тях палачът на Лудогорец Карабах допусна тежко поражение като гост 0:3 от Динамо (Загреб). Головете за хърватите отбелязаха Марко Пяца през първото полувреме и Сандро Куленович на два пъти към края на редовното време.

Норвежкият Бодьо/Глимт може би хвърли сензацията в тазвечерните мачове. Скандинавците надвиха един от редовните участници в груповата фаза на най-комерсиалния футболен турнир Цървена звезда с 2:1 у дома. Попаденията паднаха през второто полувреме, като Один Бьортуфт и Исак Мота дадоха преднина за Бодьо с 2:0 до 62-ата минута, а четвърт час преди края Огнен Мимович намали за "звездашите".

В последния мач от програмата френския Лил се наложи с 2:0 над Славия (Прага) като домакин. С голове за успеха на французите се отчетоха Джонатан Дейвид и Едон Жегрова. Гостите от чешката столица може само да съжаляват, защото в хода на срещата две техни попадения бяха отменени от системата ВАР.

Реваншите са следващата седмица на 28 август.