Швеция победи Чехия с 1:0 след продължения (0:0 в редовното време) в бараж за класиране на Мондиала в Катар и във вторник ще срещне Полша в директен  двубой за класиране на Световното. Поляците продължиха напред, без да играят тази вечер, заради дисквалификация на Русия заради войната с Украйна.

Срещата на "Френдс Арена" в Солна започна с пропуск на Александър Исак за домакините, а в 12-ата попадение на Ян Кухта за Чехия беше отменено след ВАР заради нарушение.

Половин час след началото на втората част Деян Кулушевски пропусна добро положение за Швеция, пращайки топката встрани.

В самия край на първата част домакините пропиляха още един шанс, при който Емил Форсберг получи на ръба на наказателното поле, но защитник блокира удара му.

Чехия стигна до възможност за гол в 59-ата минута, но ударът с глава на Томаш Соучек премина покрай вратата.

Десет минути преди края пък Матиас Сванберг опита за Швеция, но вратарят на Чехия не трепна и спаси. До края на редовното време гол не падна и се наложи двата тима да определят победителя с продължения.

В тях Робин Куайсон се превърна в герой, след като получи топката от Александър Исак в 110-ата минута и вкара победното попадение.

ШВЕЦИЯ - ЧЕХИЯ 1:0
1:0 Робин Куайсон (110')

Sweden national football team - WikipediaШВЕЦИЯ: 1. Олсен, 5. M. Олсон (61 6. П. Бенгтсон) , 3. Линдельоф, 18. Нилсон , 4. Даниелсон, 10. Форсберг (115  17. А. Еланга), 8. Екдал (72   19. Сванберг), 20. K. Олсон  (107  ,13. Й. Калстрьом) 7. Клаесон (61' 22. Р. Куайсон ), 9. Исак (115  14. Ф. Хеландер), 21. Кулишевски
Резерви:,  ,  16. Й. Карлсон, 12. А. Линде, 23. К. Нордфелд, 15. К. Старфелт, 2. Д. Сундгрен, 11. Хъргота

ЧЕХИЯ: 1. Вацлик, 2. Зима , 4. Брабец, 3. Холеш , 12. Масопуст, 22. Соучек , 7. Барак (90+2' 6. Л. Крейчи), 15.Садилек (90+2  18. Я. Сикора), 14. Янкто (76  13. А. Матею), 10. Кухта (83 11. Т. Перхарт), 9. Хложек (111  19. О. Лингър)
Резерви: 21. Я. Зелени, 5. Т. Петрашек, 8. П. Пешек, 16. И. Станек, 17. М, Хавел, 23. М. Хеча, 20. В. Юречка

Съдия: Майкъл Оливър (Англия)
Стадион: "Френдс Арена", Солна
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия