Ето как прогнозираха мача представителите на Ефбет Лига в играта на БЛИЦ Звездна лига

Рома се наложи над Специя с 2:1 в двубой от 38-ия кръг в италианската Серия А. „Джалоросите“ успяха да се преборят за място в Лига Европа от следващия сезон, докато Специя запазва елитния си статут, след като Верона претърпя поражение срещу Милан.

Димитриос Николау (6) даде аванс на гостите от Специя след асистенция на бившия футболист на Левски Мехди Бурабия, но Рома достигна до обрата чрез головете на Никола Залевски (43) и Пауло Дибала (90-дузпа).

Рома завършва сезона на шестото място с актив от 63 пункта, докато Специя остава 17-и точно над чертата с актив от 31 точки.

РОМА - СПЕЦИЯ 2:1
0:1 Димитриос Николау (6), 1:1 Никола Залевски (43), 2:1 Пауло Дибала (90-дузпа)

Ювентус победи с 1:0 като гост Удинезе в мач от последния кръг на Серия "А", но не успя да се пребори за участие в Лига Европа през новия сезон.

След близо четвърт час игра Удоджи дриблира в наказателното поле, но Счесни успя да го спре и да предотврати сериозна опасност. След това Гати засече с глава, но Силвестри спаси. В 32-ата минута Бонучи стреля с глава, но напречната греда спаси домакините.

След час игра Рабио беше намерен в наказателното поле и потърси близкия ъгъл, но в аут. Секунди по-късно в игра се появи и Ди Мария.

В 68-ата минута Юве все пак поведе. Локатели намери в наказателното поле Киеза, който се обърна и с неспасяем удар матира вратаря за 1:0!

Удинезе можеше бързо да изравни след много силен шут на Ловрич, но Счесни изби. Юве търсеше и втори гол и Киеза и Ди Мария пропиляха добри възможности да сложат точка на спора.

В 84-ата минута Счесни изби и удар на Перес, а в добавеното време Ди Мария изпусна сам срещу вратаря и резултатът остана непроменен.

След успеха "бианконерите" завършват на седмо място с 10 отнети точки и ще участват в Лигата на конференциите през следващия сезон. Причината за това е, че Рома надделя с 2:1 над Специя на "Олимпико" и завърши точно над "бианконерите".

УДИНЕЗЕ - ЮВЕНТУС 0:1
0:1 Федерико Киеза (68)

В друг двубой, който се изигра по същото време Аталанта срази Монца с 5:2 и ще играе в Лига Европа през следващия сезон, завършвайки на 5-о място с актив от 64 точки. Монца пък приключва сезона на 11-а позиция с 52 пункта.

Теун Коопмайнерс (12, 45+1, 79) избухна с хеттрик за домакините, а по веднъж се разписаха Расмус Хьойлунд (74) и Луис Муриел (90+2). За гостите точни бяха Андреа Колпани (51) и Андреа Петаня (81).

АТАЛАНТА - МОНЦА 5:2
1:0 Теун Коопмайнерс (12), 2:0 Теун Коопмайнерс (45+1), 2:1 Андреа Колпани (51), 3:1 Расмус Хьойлунд (74), 4:1 Теун Коопмайнерс (79), 4:2 Андреа Петаня (81), 5:2 Луис Муриел (90+2)

Болоня пък се справи с Лече с 3:2 като гост в друг двубой, който се изигра по същото време. Болоня приключва кампанията на 9-а позиция с 54 точки, докато Лече завършва 16-и с 36 пункта.

Домакините поведоха с гол на Ламек Банда (17), но гостите обърнаха след попадения на Марко Арнаутович (58) и Йошуа Цирцее (81). Реми Оудин (88) изравни, а Люис Фъргюсън (90+6) донесе трите точки за гостите.

ЛЕЧЕ - БОЛОНЯ 2:3
1:0 Ламек Банда (17), 1:1 Марко Арнаутович (58), 1:2 Йошуа Циркцее (81), 2:2 Реми Оудин (88), 2:3 Люис Фъргюсън (90+6)

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ И КЛАСИРАНЕ В ИТАЛИАНСКАТА СЕРИЯ "А" - ТУК!