Съперникът на България в квалификациите за Мондиал 2018 Холандия разцъфна под ръководството на новия си селекционер Дик Адвокаат. В контролна среща, играна в Ротердам, „лалетата“ разбиха Кот д'Ивоар с 5:0.

В тази среща Адвокаат за първи път водеше тима си от страничната линия, след като отсъстваше от пейката при победата с 2:1 над Мароко на 31 май.

Жоел Велтман откри резултата в 13-ата минута, а Ариен Робен удвои от дузпа в 32-ата минута. Четири минути по-късно Велтман направи аванса на Холандия класически с второто си попадение в мача.

През втората част паднаха нови два гола. Дейви Клаасен се разписа за 4:0 в 69-ата минута, а четвърт час преди края на срещата Винсент Янсен оформи крайната победа на Холандия.

Така „лалетата“ показаха, че са напълно готови за предстоящата в петък световна квалификация срещу Люксембург. В същия ден България гостува на Беларус.

Съставът на Холандия: Силесен, Тете, Блинд, Мартинс Инди, Велтман, Строотман Рамзелаар 84), Прьопер (Вайналдум 64), Клаасен (Снайдер 70), Робен (Промес 78), Депай (Берхуйс 77), Янсен (Дост 77)