РазенБалшпорт (Лайпциг) се върна на върха на Бундеслигата, макар и временно, след победата с 3:0 над Вердер в мач от 22 кръг. Привлеченият през зимата чешки национал Патрик Шик се отличи с гол и асистенция за успеха на „червените бикове“.

В 18-ата минута Шик отклони центриране от фаул към връхлитащия отляво Лукас Клостерман, който откри резултата. 21 минути по-късно чехът се разписа с глава след центриране на Даниел Олмо от корнер. Норди Мукиеле оформи класическата победа с попадението си точно след почивката, когато беше изведен сам срещу вратаря на Вердер след пас на Конрад Лаймер.

С този успех РазенБалшпорт (Лайпциг) събра актив от 45 точки, две повече от Байерн, който утре играе с Кьолн. Вердер е на предпоследното 17-о място със 17 точки.

БУНДЕСЛИГА, 22 КРЪГ
14.02.2020 г., 21:30 часа
Борусия (Дортмунд) – Айнтрахт (Франкфурт) 4:0
1:0 Лукаш Пишчек (33), 2:0 Джейдън Санчо (49), 3:0 Ерлинг Холанд (54), 4:0 Рафаел Герейро (74)

15.02.2020 г., 16:30 часа
Аугсбург – Хофенхайм 1:1
1:0 Филип Макс (38), 1:1 Яник Хаберер (51)

Хофенхайм – Волфсбург 2:3
0:1 Вут Вегхорст (18-дузпа), 1:1 Кристоф Баумгартнер (45), 1:2 Вут Вегхорст (52), 2:2 Андрей Крамарич (609-дузпа), 2:3 Вут Вегхорст (71)

Падерборн – Херта 1:2
0:1 Дедрик Боята (10), 1:1 Денис Сърбени (51), 1:2 Джамилу Колинс (67-автогол)

РазенБалшпорт (Лайпциг) – Вердер 3:0
1:0 Лукас Клостерман (18), 2:0 Патрик Шик (39), 3:0 Норди Мукиеле (46)

Унион (Берлин) – Байер (Леверкузен) 2:3
1:0 Кристиан Гентнер (7), 1:1 Кай Хаверц (22), 1:2 Муса Диаби (84), 2:2 Мариус Бултер (87), 2:3 Карим Белараби (90+4)

15.02.2020 г., 19:30 часа
Фортуна (Дюселдорф) – Борусия (Мьонхенгладбах)

16.02.2020 г., 16:30 часа