Звездата на Барселона Лионел Меси е само един от играчите на тима, които лекуват контузии след вчерашното равенство 1:1 със Севиля.

Аржентинският нападател, автор на 27 гола от началото на сезона, е с травма на дясното коляно. Контузията е получена при сблъсък с вратаря на Севиля Хави Варас малко преди почивката на двубоя на “ Рамон Санчес Писхуан”.

23-годишният двукратен носител на “Златната топка” доигра първата част с болки, но излезе на терена и през второто полувреме.

Нападателят Педро Родригес е с травма в коремната област, а левият бек Максуел има разтежение на бедрен мускул. Двамата са под въпрос за мача с Хетафе в събота. Дани Алвеш е с проблеми в глезена, а Адриано Корея има разтежени в прасеца./БЛИЦ