Дуисбург и Байерн завършиха 1:1 в контрола, която се започни с голов дебют за Роберт Левандовски с фланелката на баварския колос.

И двете попадения паднаха след почивката, като най-чистото положение преди това пропусна именно бившата звезда на Борусия (Дортмунд). Роберт игра с №9 на фланелката, който допреди него бе на гърба на Марио Маднжукич.

Второто полувреме беше доста по-интересно. В 62-ата минута Левандовски получи хубав диагонален пас отдясно, излезе сам срещу вратаря на "зебрите" и хладнокръвно го простреля - 0:1.  Само 7 минути по-късно обаче Фабиан Шнелхард се възползва от грешка в защитата на Байерн и изравни с премерен шут от дъгата пред наказателното поле покрай плонжа на Щарке - 1:1.

Съставът на Байерн: Щарке, Бадщубер (86-Валтер), Контенто (54-Щайнхарт), Рафиня (79-Баста), Бернат, Алаба, Хойберг, Гаудино, Лукас Шол (46-Ебервайн), Зийгхарт (46-Шварц), Левандовски (86-Тобиас Швайнщайгер)