Ромелу Лукаку оправда очакванията на треньора и отбора си Наполи още в дебюта си. Белгиецът беше в основата за втората победа на неаполитанците от началото на сезона, след като голаджията отбеляза изравнително попадение в 92-ата минута. Това стана в мача на Наполи срещу Парма, спечелен с 2:1 като домакин.

Иначе завърналите се в елита "дукове" поведоха в 19-ата минута чрез Бони от дузпа.

През втората част тима от Неапол вдигна значително оборотите в търсене на обрата. Тогава и Конте направи ключови смени, пускайки в игра Лукаку и другото ново попълнение Давид Нереш.

Двамата бяха в основата да се стигне до победата. Първо Лукаку реализира 120 секунди от добавеното време след асистенция на Спинацола, а Нереш се отчете с голов пас към Франк Ангиса в 96-ата минута.

Така Наполи записа втора победа след първите три кръга в Серия А и се изкачи до четвъртото място с 6 точки. Парма от своя страна заема девета позиция с 4 пункта.