Манчестър Сити спечели с 3:0 гостуването на Фулъм от 28-ия кръг на Висшата лига и продължава да крачи уверено към шампионската титла. И трите попадения за тима на Хосеп Гуардиола паднаха през второто полувреме. Вкараха ги Джон Стоунс, Габриел Жезус и Серхио Агуеро от дузпа.

След изразителната победа на "Крейвън Котидж" Сити събра 71 точки и дръпна на върха в Англия. Вторият Манчестър Юнайтед е с 54 и два мача по-малко от градския си съперник. Фулъм е в зоната на изпадащите, заемайки 18-ото място с 26 точки.

Преди почивката Феран Торес и Бернардо Силва пропуснаха да вкарат за Манчестър Сити. Второто полувреме обаче започна отлично за гостите. В 47-ата минута Джон Стоунс даде преднина на "гражданите" след асистенция на Жоао Кансело. В 56-ата Габриел Жезус удвои преднината на гостите, разписвайки се с мощен изстрел от границата на наказателното поле.

В 60-ата минута Серхио Агуеро бе точен от дузпа, а до края нов гол не падна и Сити спечели с 3:0.