АДО Ден Хааг загуби на свой терен от гранда ПСВ Айндховен с 0:3 в последна среща от третия кръг на холандската Ередивизи. Цял мач за гостите игра българският национал Станислав Манолев.

Още след първия съдийски сигнал „филипсите” взеха инициативата и усилията им дадоха резултат в 21-ата минута, когато Джрджиньо Вайналдум асистира за гола на Дрийс Мертенс – 0:1. Само три минути по-късно двамата си размениха ролите, като Мертенс подаде на Вайналдум, който увеличи аванса на гостите – 0:2. В 39-ата минута Мертенс се отчете и с втора асистенция в мача, след като подаде за гола на шведския национал Ола Тойвонен за 0:3. След почивката двата тима не успяха да си вкарат нови попадения и така ПСВ прибра пълния актив от три точки.

След победата ПСВ излезе на 6-о място във временното класиране с 6 точки, докато АДО Ден Хааг е на 17-а позиция с една точка.

АДО Ден Хааг – ПСВ Айндховен 0:1

0:1 Дрийс Мертенс (21), 0:2 Джорджиньо Вайналдум (24), 0:3 Ола Тойвонен (0:3)