Мирослав Манолов и съотборниците му от Търгу Муреш разбиха като домакинки Виторул Констанца с 6:1 в среща от 30-ия кръг на румънската Лига 1, правейки нова крачка към шампионската лига.

Българинът започна днешния двубой като титуляр, но бе заменен през второто полувреме, след като отборът му водеше с 2:0. Гостите от Виторул Констанца останаха с човек по-малко и усложниха мача си, след като в 37-ата минута Мамеле получи втори жълт картон.

Точни иначе за успеха на Търгу Мурещ бяха отбелязалият хеттрик Хора (53, 88, 90+1), Н’Дойе (66), Аксент (74) и Гога (86). За гостите се разписа Никулица (77).

До края на сезона в Румъния остават четири кръга, като Търгу Муреш е лидер с 65 точки и с 5 пред Стяуа Букурещ, който е с мач по-малко и му предстои градско дерби срещу Динамо в неделя.